Skip to main content

راهنما

جهت سهولت بیشتر مخاطبین، وبسایت گروه ترجمه تخصصی کاکتوس به نحوی طراحی شده است که کمترین پیچیدگی را داشته باشد و مخاطبین بتواند به راحتی از آن استفاده نماید. با این وجود، همواره ممکن است که مشتریان در هنگام بارگذاری سفارشات خود با سوالاتی مواجه شوند و نیاز به راهنمایی داشته باشند که در این صورت تلفن پشتیبانی ما پاسخگوی شما خواهد بود. البته جهت سهولت بیشتر شما عزیزان، ما تعدادی از سوالات متداول به همراه پاسخ آنها را در این قسمت آورده ایم.  

سوالات متداول

آیا گروه ترجمه تخصصی کاکتوس کیفیت ترجمه مقالات را گارانتی می‌کند؟

گروه ترجمه تخصصی کاکتوس کیفیت کلیه متون ترجمه شده را تا یک هفته گارانتی می‌کند و برای ترجمه مقالات که عموما نیازمند اعلام نظر مراجع رسمی هستند، مدت گارانتی کیفیت تا یک ماه افزایش می‌یابد.

آیا می‌توانم مترجم سفارشم را خودم انتخاب کنم؟

بله. اگر یک بار از خدمات ترجمه یک مترجم خاص راضی بوده‌اید و می‌خواهید در مرتبه بعد هم سفارش‌تان توسط همان مترجم انجام شود، در هنگام سفارش گذاری می‌توانید کد مترجم پیشنهادی را در قسمت مربوطه وارد نمایید.

اگر برای تحویل گرفتن پروژه ترجمه خود عجله داشته باشم چه کاری می‌توانم انجام دهم؟

گروه ترجمه تخصصی کاکتوس پروژه‌های ترجمه شما را بنا به انتخاب شما در سه پلن عادی، نیمه فوری و فوری انجام می‌دهد. اگر مشخصات پروژه خود از قبیل تعداد کلمات و زبان مبدا و مقصد را در ماشین حساب کاکتوس  وارد نمایید، روز و حتی ساعت تحویل پروژه را برای شما محاسبه خواهد کرد و شما می‌توانید بر اساس فوریت مورد نظر خود هر یک از پلن‌های عادی، نیمه فوری و یا فوری را انتخاب نمایید. در صورت نیاز به سرعت بیشتر در تحویل پروژه با پشتیبانی کاکتوس تماس بگیرید.

ترجمه کتبی در گروه ترجمه تخصصی کاکتوس در چند نوع پلن کیفی انجام می‌شود؟

در کاکتوس فقط و فقط ترجمه ممتاز توسط مترجمین مستعد و مجرب ارائه می‌شود. این مجموعه انجام ترجمه‌های با کیفیت و جلب رضایت حداکثری مشتریان را سرلوحه خود قرار داده و مانند برخی موسسات سنتی خدمات ترجمه عمل نمی‌کند که خدمات خود را در پلن‌های طلایی، نقره‌ای یا برنزی ارائه می‌کنند.

آیا امکان پرداخت هزینه سفارش به صورت مرحله‌ای و قسطی وجود دارد؟

بله. در پروژه‌های ترجمه‌ای که تعداد کلمات بیشتر از 5 هزار کلمه باشد این آپشن فعال می‌گردد و شما می‌توانید انتخاب کنید که پروژه خود را در 2، 3 و یا 4 مرحله تحویل بگیرید و پرداخت هزینه نیز به همین ترتیب تقسیط می‌شود.

ترجمه متون در چه مدت زمانی انجام می‌شود؟

برای اطلاع از زمان دقیق پروژه خود به ماشین حساب کاکتوس مراجعه کنید و با وارد کردن مشخصات پروژه خود از قبیل تعداد کلمات و زبان مبدا و مقصد از زمان دقیق تحویل پروژه آگاه شوید.

گروه ترجمه تخصصی کاکتوس خدمات ترجمه را به چه زبان‌هایی ارائه می‌کند؟

این موسسه خدمات ترجمه کتبی و شفاهی خود را در 10 زبان مختلف اعم از انگلیسی، عربی، ترکی استانبولی، آلمانی، روسی، فرانسه، اسپانیایی، چینی، اردو و ژاپنی ارائه می‌کند و در صدد است که ارائه خدمات خود را به زبان‌های دیگری نیز گسترش دهد.

آیا می‌توانم انتخاب کنم که مترجم شفاهی خانم یا آقا باشد؟

بله از آنجا که این موضوع در برخی سفارشات ترجمه شفاهی حائز اهمیت است، ما در گروه ترجمه تخصصی کاکتوس امکان انتخاب خانم و یا آقا بودن مترجم شفاهی را برای متقاضی فراهم کرده‌ایم.

آیا امکان اعزام مترجم شفاهی به شهرستان‌ها هم وجود دارد؟

بله. گروه ترجمه تخصصی کاکتوس آمادگی دارد که در صورت درخواست شما مترجم شفاهی را به شهرهای مختلف کشور اعزام کند. روند سفارش گذاری آسان است و در صورتی که سوالات بیشتری دارید در این زمینه دارید می‌توانید با پشتیبانی سایت تماس حاصل فرمایید.

هزینه ترجمه شفاهی در زبان‌های مختلف چقدر است؟

برای آگاهی از هزینه ترجمه شفاهی در زبان‌های مختلف به تعرفه ترجمه شفاهی مراجعه کنید و اگر سوالی داشتید با پشتیبانی کاکتوس تماس بگیرید.

اگر متن مورد نظر برای ترجمه کتبی بصورت نوشته کاغذی و چندین صفحه بود چکار کنیم؟

در صورتی که متن مورد نظر حجیم نباشد و فقط چند صفحه باشد می‌توانید عکس واضح از صفحات مورد نظر تهیه کنید و برای ترجمه ارسال کنید اما اگر حجم مطلب زیاد باشد و بطور مثال یک کتاب را برای ترجمه مد نظر دارید، باید با هماهنگی با کاکتوس مطلب و یا کتاب مورد نظر را به دست ما برسانید تا فرایند ترجمه آغاز گردد.